Palo santo – gdzie kupić i jaka jest jego cena?

Palo santo – gdzie kupić i jaka jest jego cena?

Czym jest Palo Santo? Z nazwą o egzotycznym brzmieniu – Palo Santo – z pewnością zetknęliśmy się nie raz. Jest to bowiem jedno z najintensywniej pachnących drzew na świecie.  Palo Santo  wywodzi się z rejonów Amazonii i jest najczęściej wykorzystywanym kadzidłem na świecie. To drzewo cytrusowe, dlatego charakteryzuje się niezwykle przyjemnym, a zarazem intensywnym zapachem, będącym kombinacją mięty i cytrusów. To słodki i przyjemny zapach.
Palo Santo ze swych cudownych właściwości znane było już społecznościom Inków, którzy wierzyli, iż palenie nim przez szamana przyczynia się do oczyszczenia ducha i ciała z negatywnej energii, poprawia przepływ energetyczny, równoważy harmonię ducha i ciała oraz pomaga na wiele schorzeń.
Obecnie Palo Santo zyskuje coraz większą popularność w kręgach osób wierzących w moc oczyszczania aury oraz zwiększanie przepływu dobrej energii i pozytywnych wibracji.

Palo Santo – jak poprawnie palić?

Palenie Palo Santo nie do końca przypomina odpalanie zwykłego kadzidła. Drewno należy, bowiem dość długo trzymać nad płomieniem świecy lub zapalniczki, najlepiej pod kątem 45 stopni, aż do momentu kiedy dosłownie się ono zapali i zauważymy płomień. Płomień należy wtedy energicznie zdmuchnąć a powstałym dymem ,,okadzić” miejsca, z których chcemy usunąć złą energię.

Palo santo – gdzie kupić i jaka jest jego cena?

Chociaż Palo Santo zyskuje coraz większą popularność przed jego zakupem warto jest poszukać sprawdzonego dystrybutora, który dostarcza towar z certyfikowanych źródeł, znanego i ,,etycznego pochodzenia”. Jaka jest jego cena? Ceny za Palo Santo kształtują się różnie, jednak powinniśmy się liczyć, iż za produkt sprawdzony i w pełni wartościowy będziemy musieli zapłacić delikatnie więcej, aniżeli na ten oferowany przez niesprawdzonych dostawców. Kupując Palo Santo zdecydowanie lepiej jest zapłacić wyższą cenę u dystrybutora, który na naszą prośbę przedstawi wszelkie certyfikaty. Bardzo ważnym jest także zwrócenie uwagi na kraj pochodzenia Palo Santo – powinno to być Peru lub Ekwador. Drewna muszą być pozyskiwane z martwych, naturalnie powalonych drzew. Drzew Palo Santo nie powinno się ścinać. Najwyższej jakości Palo Santo kupisz tutaj.

Palo Santo i jego pozytywne działanie

Skoro już wiesz gdzie kupić Palo Santo oraz jaka jest jego cena z pewnością zastanawiasz się czy Palo Santo to wybór odpowiedni dla Ciebie. Biorąc pod uwagę szereg pozytywnych właściwości jakie za sobą niesie rytuał jego palenia – warto jest spróbować tego znanego od tysięcy i bardzo cenionego w pewnych kręgach rytuału.
Do najważniejszych pozytywnych dla naszego zdrowia i samopoczucia skutków ze stosowania Palo Santo należą:

 • poprawa przepływu energii
 • usunięcie negatywnych wibracji z otoczenia
 • poprawa samopoczucia – redukcja stresu oraz napięcia nerwowego
 • Palo Santo leczy depresję, niepokój oraz lęk
 • działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie
 • stymuluje nasz układ odpornościowy do lepszej pracy i walki z chorobami
 • działa antyseptycznie i przeciwwirusowo
 • skutecznie łagodzi negatywne objawy astmy oraz nawet bardzo silne bóle głowy
 • pomaga szybciej wrócić do zdrowia i odzyskać pełnię sił witalnych – po niedawno przebytych chorobach
 • harmonizuje ciało i umysł oraz uspokaja emocje
 • towarzyszy rytuałom medytacji i uprawiania jogi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *