Palo santo i biała szałwia w rytuałach oczyszczania

Palo santo i biała szałwia w rytuałach oczyszczania

Istnieje wiele roślin, które wykorzystywane są do okadzania pomieszczeń oraz do oczyszczania aury. Nie ulega wątpliwości, że ważne miejsce wśród tych zajmuje biała szałwia oraz palo santo. Zanim jednak zdecydujemy się na ich wykorzystanie, warto poznać ich dobroczynne właściwości. Doskonale byłoby również dowiedzieć się tego, jak właściwie należy przeprowadzić rytuał oczyszczenia.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się biała szałwia, a jakimi palo santo?

Jak już zaznaczono na wstępie, przed przystąpieniem do konkretnych rytuałów oczyszczających, należy zdać sobie sprawę z właściwości palo santo oraz z właściwości białej szałwii. Jeżeli chodzi o drewienko palo santo, jego działanie jest naprawdę wszechstronne. Przede wszystkim, oczyszcza ono nasz umysł. Dzięki temu stajemy się spokojniejsi i nie doświadczamy uciążliwego natłoku myśli. Dzięki palo santo możliwe staje się również oczyszczenie przestrzeni z szeroko pojętej złej energii. Nie sposób zaprzeczyć również temu, iż palo santo sprzyja medytacji oraz jodze. Posiada ono również charakterystyczny zapach, który podoba się zdecydowanej większości osób, które z niego korzystały. Zapach ten pomaga koić zmysły, a także pozbyć się uciążliwego napięcia nerwowego. Dzięki palo santo można także odprężyć ciało i pozbyć się mikronapięć. Nie ulega wątpliwości, że dzięki temu drewienku można zwiększyć kreację dobrej energii. Jakimi właściwościami charakteryzuje się zaś biała szałwia? Okazuje się, że pomaga ona w zdejmowaniu złych uroków. Ponadto, pozwala ona oddalać negatywne moce nagromadzone w danym pomieszczeniu. Dzięki białej szałwii możliwe jest również oczyszczenie się z negatywnej aury. Co ważne, palo santo oraz biała szałwia mogą się wzajemnie uzupełniać.

Jak przeprowadzić rytuał oczyszczający?

Zarówno palo santo jak i biała szałwia mogą być wykorzystywane do przeprowadzania rytuałów oczyszczających. Wybór kadzidła zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Warto mieć jednak świadomość tego, że szałwia posiada znacznie silniejszy zapach niż palo santo. Trzeba liczyć się z tym, że zapach białej szałwii będzie wyczuwalny w pomieszczeniu przez bardzo długi okres czasu. Jak zaś należy przeprowadzić taki rytuał oczyszczający? Bez względu na to, czy decydujemy się na oczyszczanie osoby czy pomieszczenia, trzeba pamiętać o wzbudzeniu w sobie odpowiednich intencji. Najlepiej byłoby powtarzać je sobie podczas przeprowadzania rytuału. Nie ulega wątpliwości, że oczyszczanie należy rozpocząć od zapalenia ziela szałwii lub drewienka palo santo. Płomień należy zgasić szybko, bo w ciągu kilkunastu sekund. Następnie należy przystąpić do okadzania. Osobę najlepiej okadzać od góry do dołu. Jeśli chodzi zaś o okadzanie pomieszczenia, warto zacząć od najodleglejszego kąta pokoju. Róbmy to zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Istotne jest także to, aby po rytuale oczyszczającym przewietrzyć pomieszczenie. Jeśli oczyszczeniu podlegała osoba, dobrze byłoby, gdyby wzięła kąpiel lub udała się na spacer. Najlepiej działają spacery na świeżym powietrzu. Dobrze jest udać się do lasu lub na łąkę. Jeżeli zależy nam na tym, aby rytuał oczyszczający był skuteczny, dobrze byłoby powtarzać go co jakiś czas. Dzięki temu uda nam się utrzymać wokół siebie pozytywną energię.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *